מעבדת ניסוי סייבר לאומית

כדי לשפר את הגנת הסייבר של האוניברסיטאות בישראל, מחב”א יסד מעבדת ניסוי תשתיתית המאפשר בחינה והערכה כבסיס לפיתוח  של טכנולוגיות אבטחת מידע מהדור הבא על רשת התקשורת רחבת הפס של האוניברסיטאות בישראל – רשת איל”ן וזאת על בסיס עותק מבוקר של התעבורה זמן אמת. הבסיס להקמת המתקן היא במקביל לערך המוסף לגופים שיתקינו המערכות גם מתן יכולת ל האחראים על אבטחת סייבר מכל שמונת האוניברסיטאות של ישראל על בסיס המערכות שיותקנו  לגלות סוגי התקפות שלא היו  נחשפות ללא מערכות אלו , ולנקוט בצעדים לנטרל אותם. המעבדה מאפשר לספקים מאושרים להתקין את גרסאות אלפא או ביתא של המוצרים, או להדגים ללקוחותיהם כיצד המוצר מגן על הרשת האקדמית הישראלית בזמן אמת.

המעבדה שמה דגש על אבטחת מידע, כנדרש מספקי שירותי אינטרנט (ISPs), כאשר  על מנת להבטיח שמירה קפדנית על פרטיות המידע- ננקטו שורה של אמצעים ומניעת העברת המידע מחוץ לרשת מחב”א. הסכמי NDA קפדניים יחד עם הסכמים מפורטים על צורת הגישה והשימוש  שומרים על הפרטיות של המידע העובר ברשת  מחב”א ובנוסף הגישה למערכת מוגבלת ומבוקרת .

מחב”א יארח באופן קבוע כנס וסדנאות אשר בהם יכולים החוקרים לשתף תוצאות מחקר ולדון בחידושים בתחום.

צוות המעבדה מארגנת סדנאות וכנסים המאפשרים חוקרים לשתף תוצאות ולדון על שיפורים.

המעבדת ניסוי תשתית הלאומית מציעה את התשתית ההכרחית לתמיכה בבחינת טכנולוגיות אבטחת מידע חדשות ומתקדמות, הכוללת רשתות, כלים, מתודולוגיות, אנונימיות, ניסוי ובחינה של סטנדרטי התקפה והתנהגות זדונית. מתקן הניסוי מאפשר לחוקרים בתעשייה להתנסות עם מגוון של פרמטרים המייצגים סביבת רשת, והכוללים יישום טכנולוגיות הגנה, התקפות וקונפיגורציות שונות.

שתי מעבדות הניסוי יהוו בסיס נוסף ומשמעותי לשיתוף פעולה של האוניברסיטאות יחד עם  מטה הסייבר הלאומי עם קהילת המחקר הישראלית של אבטחת המידע.

למידע נוסף: info@mail.iucc.ac.

 

מחב”א 2017 סקירה שנתית

להוריד כאן
דוא”ל להזמין עותק מודפס
שנים קודמות

 

להירשם לניוזלטר מחב”א

Wiki

מרשתות R&E בעולם

תמיכה

support@iucc.ac.il

חיפוש

fb32 in32 tw32