יחידת שירותי ענן (CSU)

מחשוב ענן מציע לקהילות המחקר והמדע אפשרויות חדשות לבנות סביבות מחקר וירטואליות, להגביר את פעילויותיהם באופן גמיש ולנצל תקציבי מחקר מוגבלים באופן אופטימלי. בכדי להיענות לדרישות הגדלות והולכות של קהילת המחקר האקדמית הישראלית, מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי (מחב”א) הקים את CSU) Cloud Service Unit), שירות המותאם ספציפית לצרכי האקדמיה. מטרת ה – CSU היא לספק מחשוב ענן באיכות גבוהה ובמחיר נמוך לקהילה האקדמית בישראל, באמצעות רכישה קיבוצית של שירותים אלו מספקי ענן ציבוריים. בנוסף, CSU מציע תקשורת מהירה ושירות תמיכה המוקדש למשתמשי האקדמיה.

אם הינך משתייך לקהילת המחקר האקדמית בישראל, באתר זה תמצא שער שייפתח בפניך אפשרויות רבות ומגוונות של שימוש במחשוב ענן, וכן קשר לצוות שיתמוך בך בעת הצורך. דרך הפורטל שלנו תוכל לרכוש שירות מספקי הענן המובילים של ישראל, ובמחיר מוזל לעומת מה שהיית משלם לו היית פונה לספקים הללו ישירות. כדי ללמוד על כל האפשרויות העומדות בפניך והיתרונות שהן טומנות בחובן, אנא בדוק קודם את דפי המידע, כיצד זה עובד ושירותים. אנו מצעיים לנצל את תוכניות המלגות של Microsoft Azure for Research ו- Google Research Awards.

 פורטל ה-CSU פתוח. נא לבקר באתר כדי לפתוח חשבון חדש.

פיתוח השירות בשלבים מתקדמים. בחינות Proof of Concept מתקיימות באוניברסיטאות כעת. אם ברצונך להשתתף בבחינות אלו, נא לצור קשר.

“העבודה עם emind ויחידת שירותי ענן של מחב”א  מאפשרת סביבת עבודה ללא דאגות עבור אחסון, כוח חישובי או תמיכה טכנית. הידע של החברה והצוות ב-CSU נרחב והאדפטציה לתחום המחקרי זריזה. היחס הוא יחס אישי והפתרונות לכל בעיה מהירים. בעזרתם ביצענו פרוצדורות שלא יכולנו לבצע לפני עקב מגבלות חישוב ואחסון, ויעילות העבודה שלנו השתנתה באופן מהותי. ממליץ בחום.”
ד”ר סול עפרוני, חבר בצצות PoC של יחידת שירותי ענן של מחב”א. ראש מעבדת SYSTEMS BIOMEDICINE  במכון לננוטכנולוגיה וחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר אילן (BINA) ומרצה בכיר בפקולטה מדעי החיים.

למי זה מיועד?

משתמשים הזקוקים ליכולת הרחבה (scalability)
לחוקרים הנדרשים לכמות הולכת וגדלה של משאבים, מחשוב ענן מציע מערכת גמישה מאוד היכולה להתאים עצמה באופן מיידי ולספק את צרכיהם המשתנים.

משתמשים המוגבלים במשאבים כספיים
CSU מספקת חיסכון כספי למשתמש, ראשית באמצעות הוזלת העלויות של השימוש בענן, ושנית בשל טבעו של הענן עצמו. מערכת הענן מתאימה עצמה לכמות העבודה של המשתמש ומקצה משאבים בהתאם, ואז מחייבת את המשתמש בהתאם למשאבים שהוקצו. במילים אחרות, המשתמשים מקבלים שימוש אופטימלי בכסף שהשקיעו.

משתמשים הנדרשים לעזרה בהתאמת העבודה שלהם למחשוב ענן
אחד החסרונות של ספקי הענן הוא שהם מציעים מעט מאוד תמיכה בלקוחות. המשתמשים נאלצים להתמודד בכוחות עצמם ולהתאים את הקוד שלהם לריצה בענן. לאלו המתקשים לעשות זאת, ה-CSU מציע תמיכה (ללא תוספת תשלום) מצוות המתמחה בהתאמת מחקר אקדמי למחשוב ענן.

משתמשים העובדים על פרויקט משותף
מחשוב ענן מאפשר לכם להיות תמיד מתואמים ולעבוד על מסמכים ואפליקציות באופן סימולטני, ולעקוב אחר שותפיכם כדי לקבל עדכונים בזמן אמת.

מנהלי תשתיות מחשוב
מנהלי תשתיות המחשוב באוניברסיטאות יכולים להשתמש בענן לצורך שיחזור במקרי אסון. בנוסף לכך, ה-CSU מספק להם עוד שירות אותו הם יכולים להציע לחוקרים באוניברסיטה.

כיצד זה עובד?

השירות העיקרי המוצע בידי יחידת שירות הענן הוא שיווק של משאבי מחשוב ענן. השירות נרכש באופן סיטונאי מספקי ענן מסחריים ומוצע במחיר מוזל ללקוחותינו. חוקר המעוניין להשתמש ב-CSU צריך להירשם לשירות, ואז עומדים בפניו שלושה נתיבים:

הנתיב העצמאי
אם הינך מעוניינ\ת לעבוד על הענן באופן עצמאי, כל שעלייך לעשות הוא ללכת אל הפורטל, לבחור את הספק עמו ברצונך לעבוד, לשלם ולהתחיל לעבוד באופן מיידי.

הנתיב החצי-עצמאי
צוות ה-CSU יכול לספק ניטור כדי להבטיח שהינך מנצל\ת את שירות הענן באופן היעיל ביותר, אך להתיר לך לעבוד באופן עצמאי..

בילינג

מערכת הבילינג של CSU היא מערכת ייחודית שנבנתה במיוחד ל-CSU. המטרה היא לפתור שתיים מן הבעיות העיקריות אשר חוקרים באקדמיה נתקלים בהן כאשר הם רוצים לעבוד עם ספקי ענן ציבוריים, שהן הדרישה של הספקים לתשלום בכרטיסי אשראי וחוסר היכולת של החוקרים לשלם מראש על השירות. לחוקרים רבים, המשמעות היא שהם אינם יכולים להשתמש בקרנות המחקר כדי לשלם, ומשום כך הם מנועים מלעבוד על הענן. הם גם חוששים לעשות טעות בהרצה שתגרום להם לחרוג מן התקציב. מערכת הבילינג של CSU מספקת חשבון המשולם מראש ופותרת את הבעיות הללו.

הרעיון הוא שהחוקר מחליט כמה כסף הוא רוצה להשקיע בפרויקט מסוים, ומשלם עליו מראש. הכסף מועבר ל-CSU (כלומר למחב”א), ו-CSU משלמת לספק הענן ומורה לו לפתוח חשבון לפרויקט. למרות המתווך הנוסף, החוקרים משלמים את אותו המחיר אותו היו משלמים על אותם משאבי ענן בשוק. כאשר הפרויקט ניצל 75% מן הסכום, החוקר מקבל התראה ראשונה. התראה שנייה נשלחת ב-80%, וכאשר הניצולת מגיעה ל-90% נשלחת התראה אחרונה והפרויקט מושעה. החוקר יכול אז להוסיף כסף ולהמשיך בהרצה או לאחסן את התוצא ולעבוד על הנתונים.

מחב”א 2016 סקירה שנתית

להוריד כאן
דוא”ל להזמין עותק מודפס
שנים קודמות

 

להירשם לניוזלטר מחב”א

מרשתות R&E בעולם

IUCC Computer Emergency Response Team (CERT)

https://cert.iucc.ac.il/  Email: cert@cert.ac.il

IUCC Support Ticket System

https://osticket.iucc.ac.il/

חיפוש

חברו אם מחב”א

fb32 in32 tw32