מחב”א מצטרף ל-PRACE כדי להביא מחשוב-על לישראל

27.02.2012
Prof. Shlomi Dolev (far left, 4th row) Chairman of the IUCC Governing Council at the PRACE 3IP kickoff meeting in Paris September 2012

פרופ. שלומי דולב (צד שמאל, שורה 4) יו”ר הוועד המנהל של מחב”א, בפגישת PRACE 3IP בפריז בספטמבר 2012

בינואר 2012 הוענקה למחב”א חברות ב- PRACE, שותפות למחשוב מתקדם באירופה. ישראל היא כיום אחת מ- 25 מדינות החברות  ב-PRACE. חוקרים ישראלים יכולים ליהנות כעת מגישה חופשית למשאב זה ,השווה מיליוני יורו.  מחשבי העל של PRACE  מדורגים בין המהירים ביותר בעולם. עלותם למעלה מ 400 מיליון אירו וממומנים ע”י האיחוד האירופי.

 מערכות PRACE צפויות להגיע ליכולות של Exaflops/s  אחד quintillion)  עד 2020. גישה למשאבים אלה היא חלק ממחויבות מחב”א לעמוד בקצב של צרכי קהיליות המדע והמחקר של ישראל,  ולקראת קבלת מחשב על משלה. בעזרת מערכות HPC Tier-0 של PRACE חוקרים יכולים להפעיל ניסויים בקצב של  Petaflops/s אחד או יותר quadrillion  פעולות לשנייה.

 כחברה בקונסורציום, אנשי מקצוע של מחב”א משתתפים במספר פרויקטים חשובים של צוותי PRACE, כגון הדרכה ושווק. קבוצות אלו מסייעות להגדיר רשתות מחשוב וגישה – היום ומחר

 בנוסף, מחב”א יארח את “בית ספר החורף” של PRACE  בפבואר 2014 בתל אביב. הקורס יביא סטודנטים וחוקרים מרחבי אירופה לישראל כדי להשתתף בלימוד אינטנסיבי ומתקדם ב- HPC.

 תשתיתPRACE  פתוחה לפרויקטים ישראליים שלהם השפעה אירופאית ובינלאומית משמעותית. פרויקטים אלה עוברים בחינה ב”קריאות” כל חצי שנה, על ידי חוקרים ומדעיים בעלי שם בתהליך ביקורת עמיתים.

מחב”א 2017 סקירה שנתית

להוריד כאן
דוא”ל להזמין עותק מודפס
שנים קודמות

 

להירשם לניוזלטר מחב”א

Wiki

מרשתות R&E בעולם

תמיכה

support@iucc.ac.il

חיפוש

fb32 in32 tw32