מכרזים

סיכום כנס מיט"ל 2023

 

 

כנס מיט"ל מהווה אירוע משמעותי עבור קהילת החדשנות, הפיתוח ומעצבי הלמידה מבוססת הטכנולוגיה. נושא הכנס תובנות מהעבר ומבט אל העתיד מעסיק בימים אלה אנשי אקדמיה, מעצבי למידה, יזמים ומקבלי החלטות בתחום ה-EdTech. כולנו עסוקים בשאלה כיצד תיראה ההשכלה בעתיד ומהן המגמות שיעצבו את התחום בארץ ובעולם בעידן של שינויים מואצים.

בפתיחת הדברים הדגישו פרופ' איל יניב – יו"ר מחב"א ופרופ' אהרון פלמון – יו"ר מיט"ל את חשיבותה של מיט"ל ביצירת קהילה בין מוסדית רחבה, המקדמת יחד חדשנות פדגוגית במוסדות להשכלה גבוהה בישראל, תוך שילוב של חדשנות טכנולוגית המשפרת את איכות ההוראה והלמידה.

נתי אברהמי – מנכ"ל מחב"א, ואלי שמואלי – מנהל מיט"ל הדגישו את השילוב של טכנולוגיות וחדשנות טכנולוגית בתהליכי הלמידה וההוראה, ציינו את הכלים הזמינים לשימוש המוסדות, והפעולות הנרחבת של מיט"ל ומחב"א במסגרת זו.

לאורך הכנס, הרגשנו ביתר- שאת את הרצון והצורך בקהילה לומדת שתעצב את נוף הלמידה בהשכלה הגבוהה, והמספרים מדברים בעד עצמם: בכנס השתתפו מעל 400 נרשמים! הוצגו כ- 50 הרצאות ב-12 מושבים מקבילים, בדגש על בינה מלאכותית בהשכלה הגבוהה בה דנו בכלים ואתגרים של שילוב ויישום AI בתוכניות הלימוד באקדמיה.
בנוסף, במהלך היום נחשפנו לתערוכת טכנולוגיות ופתרונות חדשניים של החברות המובילות בתחום.

לאורך היום חקרנו יחד מגמות חדשות, חשפנו פנינים ואוצרות נסתרים של ידע וקודים להצלחה, וסיפקנו פלטפורמה לדיאלוג פתוח ולשיתוף במחקר ובתהליכים אסטרטגיים. במגוון ההרצאות הוצגו צדדים שונים של הפעילות הענפה המתקיימת במוסדות, בשילוב היבטים פדגוגיים וטכנולוגיים.

ביום הסדנאות של הכנס, התארחנו באירוע ההייטק של Bynet Expo. לצד הרצאות בהן הוצגו פתרונות טכנולוגיים מתקדמים כמענה לקידום הוראה ולמידה מעורבת (Blended learning), הפשלנו שרוולים והתנסינו בשתי סדנאות מעשיות. בסדנה של Prof. Diana Laurillard התנסינו הלכה-למעשה בכלי לעיצוב למידה פעילה וחברתית המציג גישה ויזואלית לעיצוב למידה התומכת בצרכי הלומדים. בסדנה של גל אלון (מדיקאנט לחדשנות בהוראה ולמידה, אוניברסיטת תל-אביב), התנסינו בכתיבת Prompt-ים תוך שימוש בעקרונות פשוטים להפעלה איכותית של ChatGPT.

מצגות והמאמרים המלאים כולל מצגות של יום הסדנאות עלו לאתר הכנס. באתר תוכלו גם להתרשם מהפעילות העשירה של מיט"ל בשנת הלימודים תשפ"ג.
באתר מיט"ל תוכלו לקבל מידע על סל הטכנולוגיות לשנת תשפ"ד ולהירשם למגוון פעילויות עתידיות של קהילת מיט"ל.

תודה לקהילה על שיתוף הפעולה והתרומה להצלחתו של כנס מיט"ל ה-21.
נתראה בפעילויות הקרובות!