מכרזים

מחב"א הובילה כנס בינלאומי בנושא מחשוב על

מחב"א – מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי הובילה את כנס החורף 2021 של PRACE (The Partnership for Advanced Computing In Europe ) בנושא הכנס  היה "שילוב תשתיות ומתודולוגיות HPC". מחב"א אירחה וניהלה את האירוע, שבשל אמצעי זהירות מפני קורונה, נערך באופן מקוון באמצעות זום בין ה-7-9 לדצמבר 2021. 49 השתתפו מישראל ועוד עשרות חוקרים מ-19 מדינות מרחבי אירופה, כמו גם מהודו, סוריה וטורקיה.

התכנית התמקדה בלספק מבוא וסקירה על שימוש במשאבי PRACE במחקר מדעי, וההשפעה שילוב תשתיות HPC מבוססות ענן. מרצים מהקהילה האקדמית בישראל העבירו שעורים ופרקטיקות על מתודולוגיות קלאסיות של HPC, וגם על טכניקות חדשות יותר בעבודה עם יישומי בינה מלאכותית מסיביים תוך שימוש בתשתיות ענן. הכנס נערך בשילוב כלים שפותחו במשותף עם AWS Europe. צוות ארכיטקטים ומפתחים ב-HPC הובילו הדרכות מעשיות במגוון רחב של כלים ונושאים מעשיים. מודל ההכשרה הזה, המבוסס על שיתוף פעולה בין אקדמיה לספק מסחרי, הוא אולי מהראשונים מסוגו.

"אני גאה מאד בהובלת כנס זה ע"י הצוות המעולה של מחב"א תוך שילוב מומחים מהארץ והעולם " אומר נתי אברהמי מנכ"ל מחב"א הנכנס "מטרתנו במחב"א היא להרבות בארועים מתקדמים שכאלו ולתרום לשילוב של חוקרים מישראל וחוקרים מרחבי העולם"

תודה מיוחדת לאגף טכנולוגיות מידע של מכון וייצמן על תרומתם בנושא תשתיות HPC לבאי הכנס.

מחב"א מייצגת את ישראל כחברה ב-PRACE-השותפות למחשוב מתקדם באירופה מאז ינואר 2013, ומקדמת ומנגישה שימוש במשאבי מחשוב HPC אלו בקהילה האקדמית בארץ. מחב"א אירחה הכשרות קודמות של PRACE בישראל בשנת 2017 ו-2014.